Dom, który oddycha

Aby dowiedzieć się, co się kryje za najnowszymi trendami w architekturze i projektowaniu, trzeba przyjrzeć się światowym muzeom. Od Pekinu do Los Angeles...to tam wszystko się dzieje!

Read more

Hub kreatywności

Jest oczywistością, że komfort i poczucie wspólnoty są niezbędne dla pobudzenia kreatywności w pracy. Ale w jaki sposób stworzyć taką miłą atmosferę, która zapewni, że wszyscy pracownicy poczują się docenieni i uwierzą, że biorą udział w czymś ważnym? Od recepcjonisty do ścisłego kierownictwa — Gigant branży sportowej, Adidas, już ma swoje własne rozwiązanie!

Read more

Wstań zrobisz więcej

Siedzenie przez cały dzień nie jest korzystne ani dla ciała, ani dla umysłu. Dlatego biurka o regulowanej wysokości to naprawdę najlepsza inwestycja, która przyczynia się także do poprawy kreatywności…

Read more

Mobilna sala konferencyjna

Jednym z najbardziej znanych miejsc w książkach J. K. Rowling o Harrym Potterze i jego przyjaciołach jest Pokój Życzeń. Jest to pomieszczenie, które za każdym razem dostosowuje się do sytuacji. Czy nie byłoby czymś niezwykle ekscytującym, gdyby taki pokój istniał w rzeczywistości?

Read more

Oto Twoja przyszłość!

Jakie trendy dotyczące miejsc pracy przyszłości są najbardziej fascynujące? Witamy w 2030 roku!

Read more

Już nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości! Zadowolenie przekłada się na większą wydajność i kreatywność w pracy. Uśmiechnij się!

Read more

Cena słabego zdrowia

Co roku pracownicy na zwolnieniach chorobowych kosztują szwedzkie firmy 40 miliardów SEK.* I niestety jest to charakterystyczne dla całego zachodniego świata. Słabe zdrowie ma coraz wyższą cenę.

Read more

Lepsze zdrowie w ekologicznych domach

Jeśli chcemy podejmować mądrzejsze decyzje, lepiej sypiać w nocy i poprawić swoją koncentrację, musimy zadbać o to, aby pracować w budynku z certyfikatem ekologicznym.

Read more

Powszechnie wiadomo, że architektura to więcej niż ładnie wyglądające budynki. Michael Murphy, założyciel i dyrektor generalny Mass Design Group twierdzi, że architektura może również zmieniać znane konstrukcje, dawać ludziom nadzieję, a nawet leczyć.

Read more

Najatrakcyjniejsze biura świata

Papierowe rzeźby zwisające z sufitu? Klatki schodowe z wkomponowanymi salami konferencyjnymi?

Read more

Niech nastanie światło

Organizmem ludzkim steruje zegar biologiczny, którym z kolei kieruje światło. Ponieważ średnio 90% czasu nieprzeznaczonego na sen spędzamy wewnątrz pomieszczeń, światło i jego konfiguracja są dla nas istotne.

Read more

Poziom hałasu pod kontrolą!

Niewygodne sofy w recepcji, kiepska kawa czy brudne toalety? Firma Leesman przeprowadziła ankietę wśród 100 000 pracowników biur z ponad 49 krajów, pytając o najbardziej irytującą rzecz w miejscu pracy.

Read more

Wpływ środowiska biurowego na zdrowie

Pokaż mi swoje miejsce pracy, a powiem Ci, jak się czujesz! Cóż, może jest w tym stwierdzeniu odrobinę przesady, ale faktem jest, że według najnowszych badań istnieje silny związek pomiędzy zdrowiem pracowników, a aranżacją biura.

Read more

Trzecia Przestrzeń

Jak będą wyglądały miejsca spotkań w przyszłości, gdy już teraz zamazuje się granica między pracą a domem? Czy powstaną nowe przestrzenie?

Read more

Miejsce pracy 2.0

Kiedy niemal 20 lat temu rewolucja internetowa zmieniła świat, wśród niektórych futurologów panowało przekonanie, że koncepcja tradycyjnego biura ostatecznie zniknie. Kto przecież potrzebowałby biura w świecie, w którym kontakt z całą kulą ziemską można zapewnić sobie w dowolnym miejscu?

Read more

More news & stories

Praca w mieście Powietrze zamknięte w czterech ścianach Najatrakcyjniejsze biura świata W służbie środowisku! Ziew! Najsmartniejszy telefon Environment Trends Francuskie kwiaty i pszczoły Raport o tendencjach 2015 Intensywniejsza współpraca!