18 minut, które oszczędzają czas

2015-08-20

Wszyscy wiemy, jak to jest – spotkania są czasochłonne. Jeśli mamy trochę szczęścia, możemy na nich skorzystać. Lecz jeśli szczęście nam nie dopisze, mogą się okazać stratą cennego czasu i energii. Lecz jest jeszcze jedno wyjście! Kinnarps wypróbowuje najnowszy trend – „Speed-meetings” (szybkie spotkania).

Są one krótkie i efektywne i tak jak Ted Talk nie mogą przekroczyć 18 minut. W zasadzie badania dowiodły, że nie potrafimy skupić uwagi przez dłuższy czas.

Szybkie spotkania są organizowane raz w tygodniu w jednym terminie dla wszystkich pracowników. Sekretem jest prosta struktura; zamiast długich posiedzeń, każdy opowiada o najważniejszych kwestiach dotyczących firmy, strategii i priorytetów, a na zakończenie jest czas na zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. To inteligentna metoda budowania wspólnoty, zaangażowania i przejrzystości. W rezultacie wszyscy pracownicy są włączeni w życie firmy. Bo czy jest coś gorszego niż praca w miejscu, o którym nie ma się najmniejszego pojęcia? Taka sytuacja z łatwością wywołuje lęk i tworzy niedomówienia.

Oczywiście szybkie spotkania nie mogą zastąpić wszystkich spotkań, lecz jest to efektywny sposób, by w zaledwie 18 minut wysłuchać i poinformować się nawzajem o rzeczach, które w przeciwnym razie zajęłyby pracownikom wiele cennych godzin. Mogą Państwo sami wypróbować tę metodę, wystarczy wyznaczyć termin i spotkać się!