Z powrotem w garażu

2014-06-10

Mało firm budzi takie zainteresowanie jak Google. Skoro więc ten amerykański gigant nabył nowe biura w Amsterdamie, po prostu musimy je odwiedzić. A wszystko zaczęło się kiedyś w garażu...

To brzmi jak typowa opowieść z branży IT. A jednak: Larry Page i Sergey Brin zaczynali działalność praktycznie od zera. Pierwsze biuro Google mieściło się na przykład w garażu Susan Wojcicki w kalifornijskim Menlo Park. Musiała tam panować wyjątkowo twórcza atmosfera, ponieważ kiedy już powstało Google, Susan założyła serwis Youtube.
Obecnie Google jest jedną z najlepszych firm na międzynarodowym rynku i ma swoje biura w każdym zakątku świata. Centrala firmy mieści w Krzemowej Dolinie i można w niej znaleźć wszystko: boiska do siatkówki, 18 restauracji, kort tenisowy, gabinety spa, basen i wiele więcej. Kiedy nadszedł czas na remont i powiększenie siedziby w Amsterdamie, podjęto decyzję, aby zawrócić czas i wskrzesić atmosferę garażu z czasów, kiedy firma rozpoczynała działalność w domu Susan Wojcicki. Biuro ma ściany pokryte graffiti, na podłodze stoją skrzynie, a wejście jest zrobione z ogromnych drzwi przypominających wjazd do hangaru — tak jak dawniej. Tym razem jednak wykorzystano wyłącznie ekologiczne materiały, a wszystkie meble pochodzą z odzysku.
Może stanie się to inspiracją dla projektantów innych biur? Jeśli chcesz się przeprowadzić lub zrobić remont, spójrz na swoją przeszłość!