Biodiesel – zrównoważone rozwiązanie dla Kinnarps

2014-10-21

Biodiesel – zrównoważone rozwiązanie dla Kinnarps

Kinnarps bardzo poważnie podchodzi do kwestii związanych ze środowiskiem. Zawsze staramy się dostarczać produkty i usługi, które mają na nie jak najmniejszy wpływ. Dlatego też rozpoczynamy testy ciężarówki na paliwo biodiesel, dzięki której nasz transport będzie jeszcze bardziej zrównoważony.

„Pojazd, który bierze udział w testach codziennie pokonuje trasę pomiędzy zakładami produkcyjnymi Kinnarps w Szwecji. Przemierzany przez niego dystans wynosi około 170 000 kilometrów rocznie. Z tego powodu ta ciężarówka jest idealna do sprawdzenia, jak działa nowe paliwo” – powiedział Ingemar Åberg, kierownik ds. floty pojazdów firmy Kinnarps.
- „Testowana ciężarówka jest zasilana estrem metylowym oleju rzepakowego. Takie paliwo można produkować z większości tłuszczów roślinnych i zwierzęcych, takich jak olej rzepakowy, słonecznikowy, a nawet zużyty olej do smażenia. Co więcej, świetnie sprawdza się ono podczas szwedzkiej zimy, która jest wyjątkowo mroźna”.
Testy potrwają cały rok, co pozwoli na sprawdzenie długofalowych efektów.
 - „Nie możemy się doczekać wyników testów, dzięki którym poznamy odpowiedź na pytanie, czy ester metylowy oleju rzepakowego może być używany w naszych ciężarówkach. Jak na razie wszystko idzie po naszej myśli” – powiedział Ingemar Åberg.