Designerskie wydarzenie roku!

2016-09-14

Wybierasz się jesienią do Londynu? Nie możesz pominąć jednego z największych tegorocznych wydarzeń w branży architektury i designu! London Design Biennale – niezwykłe przedsięwzięcie kierowane przez Christophera Turnera, byłego redaktora naczelnego brytyjskiego magazynu „Icon” poświęconemu architekturze i designowi – rozpocznie się już 15 września.

  „Biennale nie należy mylić z tradycyjnymi targami wzornictwa. Ideą było zorganizowanie wydarzenia, które można porównać z najlepszymi wystawami sztuki. W projektach i instalacjach uczestniczyć będą reprezentanci ponad 40 krajów” – powiedział Turner.

Tematem przewodnim biennale jest „Utopia in Design” (Utopia w projektowaniu), na cześć wydanej 500 lat temu w 1516 roku kultowej książki Thomasa More'a.

  „Rozważania na temat wpływu designu na poprawę jakości życia nie mogą być bardziej na czasie – czy design w ogóle ma wpływ na nasze życie? Zobaczymy, jaka będzie reakcja odwiedzających” – stwierdził Turner.

Wystawa będzie dostępna przez trzy tygodnie w Somerset House w centralnym Londynie– miejscu, w którym w tym roku odbył się finałowy pokaz London Fashion Week.