Ekscytujące wyzwanie dla projektantów

2014-09-11

Exciting design endeavour

W ramach trwającej rozbudowy sztokholmskiej galerii Designgalleriet jej właściciele postanowili zlecić umeblowanie nowej siedziby firmie Kinnarps.

Od momentu otwarcia pięć lat temu Designgalleriet stała się niejako oczywistym miejscem, w którym można zobaczyć ciekawe formy i pokazy wzornictwa. Kto mógłby zapomnieć o szwedzkiej grupie Fuldesign, która wywołała burzę w mediach, ozdabiając szwedzki strój ludowy welonem, lub o trio projektantów Claesson Koivisto Rune, którzy przygotowali innowacyjną wystawę dywanów zainspirowanych tokijskimi taksówkami? Nie wspominając już o bardzo udanej wystawie poświęconej związkom wzornictwa z seksem... — Dużym minusem jest jednak fakt, że dotychczas mogliśmy pokazywać tylko około 10 wystaw rocznie, podczas gdy zapotrzebowanie jest znacznie większe. To jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się zmienić siedzibę — powiedział inicjator przedsięwzięcia i obserwator trendów Stefan Nilsson.

W połowie sierpnia Designgalleriet przeniosła się do ciekawego, starego garażu w centralnej dzielnicy Sztokholmu Kammakargatan, a firma Kinnarps otrzymała zadanie umeblowania nowej lokalizacji. Wewnątrz znajduje się piękna sala konferencyjna, dla której inspiracją była szklarnia. Wspaniała zielona ściana wypełniona roślinami w połączeniu z cudownym światłem wpadającym przez drzwi tworzą doskonałe otoczenie dla pięknych mebli. Firma Kinnarps dostarczyła tu stół konferencyjny z Serii[n] wraz z fotelami obrotowymi Esencia. Fotele Esencia były oczywistym wyborem, ponieważ nie tylko jest to jeden z najlżejszych modeli na rynku, ale również można go rozmontować na potrzeby recyklingu, dzięki czemu są one bardzo przyjazne środowisku. Nic więc dziwnego, że trafiły właśnie do galerii wzornictwa.