Facebooka się wprowadza

2013-11-21

Facebook, amerykański potentat informatyczny, wciąż rośnie. Tym razem nie chodzi jednak o liczbę użytkowników serwisu, lecz o zaprawę murarską i cegły w głównej siedzibie firmy, w amerykańskim stanie Kalifornia.

Kilka dni temu Facebook ogłosił, że podpisał umowę na budowę osiedla mieszkalnego z 400 mieszkaniami dla swoich pracowników w bezpośredniej bliskości głównej siedziby firmy w Menlo Park w Kaliforni. Jak wszystko inne w słynnej Krzemowej Dolinie, osiedle będzie połączeniem luksusu i młodzieńczej radości. Oczywiście znajdzie się tam również miejsce na worki do siedzenia i gry wideo. Dodatkowo 1300 metrów kwadratowych zostało przeznaczonych na usługi, które będą dostępne tylko dla mieszkańców, np. spa dla psów, warsztat rowerowy, kawiarnię czy supermarket.
W Krzemowej Dolinie toczy się coraz bardziej zagorzała walka o pracowników, więc firmy muszą poszukiwać nowych sposobów, aby znaleźć utalentowane kadry. Pozostaje pytanie, czy inicjatywa Facebooka okaże się sukcesem, czy tylko chwilą wytchnienia w walce o pracowników.