Elastyczne meble Fields

2016-10-13

Elastyczna, modułowa seria mebli Fields jest nie tylko najnowszą propozycją firmy Kinnarps, ale i jednym z podstawowych elementów tworzących koncepcję Next Office™. Seria Fields oferuje możliwość personalizacji miejsca pracy, biorąc pod uwagę różne upodobania i potrzeby pracowników. Odbyliśmy rozmowę z Olle Gyllangiem, autorem sukcesu tego projektu.

JAK ZRODZIŁ SIĘ POMYSŁ NA SERIĘ FIELDS?
„Koncepcja mebli Fields opiera się na wynikach precyzyjnych analiz przeprowadzonych przez firmę Kinnarps i jest zgodna z jej strategią. Dlatego też, kiedy wprowadzono mnie w ten projekt, oczekiwania firmy były już jasno sprecyzowane, a moim zadaniem – we współpracy z zespołem firmy Kinnarps – było stworzenie rozwiązania dopasowanego do określonych wcześniej potrzeb”.

JAKI BYŁ PAŃSKI POMYSŁ NA TEN PROJEKT?
„Dużym wyzwaniem przy projektowaniu serii Fields było stworzenie dogodnych warunków odpowiadających różnym potrzebom i rodzajom aktywności. Od cichej przerwy lub samodzielnej pracy w zacisznym miejscu, które pozwala nam skoncentrować się i w spokoju wykonać przydzielone nam zadanie, po spotkania w małych grupach. Od sfery prywatnej po społeczną, w której zarówno pojedyncze osoby jak i grupy znajdą potrzebną im przestrzeń. Dlatego też ta koncepcja obejmuje dużą liczbę modułów i funkcji, dzięki którym wszystkie elementy można połączyć tak, aby stworzyły doskonale dopasowaną aranżację wnętrza, odpowiadającą na indywidualne potrzeby klientów. Poszukiwałem koncepcji łączącej w sobie wszystkie te cechy, a jednocześnie atrakcyjnej pod względem formy. Harmonii pomiędzy miękkimi, organicznymi siedziskami a kanciastymi monitorami”.

JAK NAJLEPIEJ UMEBLOWAĆ BIURO Z WYKORZYSTANIEM SERII FIELDS?
„Moim zdaniem udostępniliśmy architektom narzędzia i możliwości, dzięki którym – biorąc pod uwagę przestrzeń, potrzeby i główne założenia – będą mogli zaprojektować przyjazne, funkcjonalne środowisko odznaczające się różnorodnością zarówno w kwestii wyrazu, jak i użytkowania”.

Z CZEGO NAJBARDZIEJ JEST PAN ZADOWOLONY?
„Z całościowego efektu i poszczególnych jego elementów. Uważam, że seria Fields doskonale odzwierciedla nowe założenia firmy Kinnarps”.