Skup się!

2014-12-04

Skup się!

Nierzadko się zdarza, że siedząc przed komputerem, zaczynamy myśleć o niebieskich migdałach. Zamiast się skupić na sprawozdaniu, które musimy wkrótce skończyć, przypominamy sobie, co dzieci mają zadane, robimy plany na obiad albo wymyślamy, gdzie by tu pojechać na wakacje. To naturalne i zdarza się nam wszystkim.

Ale czy nie byłoby super mieć jakieś narzędzie do wymiatania rozpraszających myśli z głowy, które jednocześnie poprawiałoby nasze skupienie? To nie jest science fiction. Takie narzędzie istnieje. Melon wygląda jak opaska na włosy, ale poza wyglądem nie ma z nią nic wspólnego. Czujniki umieszczone w opasce odbierają fale mózgowe. Urządzenie łączy się z komputerem przez Bluetooth lub telefon komórkowy. Kiedy tracisz skupienie, zapis EEG zmienia kształt, a urządzenie natychmiast Cię o tym informuje. Melon dopiero wejdzie na rynek pod koniec roku, ale jego testy prowadzone w wielu firmach zakończyły się dużym sukcesem.
— Wiedząc, jak mózg pracuje w różnych sytuacjach, Melon ułatwia wypracowywanie nowych, lepszych nawyków w pracy. Teraz można po prostu tworzyć nowe nawyki, aby zwiększyć swoją wydajność w pracy — mówi twórca urządzenia Arye Barnehama.