Cztery wskazówki dla lepszego miejsca pracy

2015-05-21

Nawet niewielkie zmiany środowiska pracy mogą przyczynić się do poprawy satysfakcji z pracy i wydajności. Oto cztery krótkie wskazówki, którymi chcielibyśmy się podzielić. Zapoznaj się z nimi i poczuj inspirację!

1. Poziom hałasu jest stałym powodem irytacji w wielu miejscach pracy. Ktoś zbyt głośno słucha muzyki, podczas gdy ktoś inny bez przerwy rozmawia przez telefon. Ten problem można rozwiązać poprzez montaż ścianek dźwiękochłonnych lub działowych. Poświęć kilka minut na następnym spotkaniu na opracowanie zasad, do których stosować się będą wszyscy pracownicy.

2. Dobre oświetlenie jest niezbędne do osiągnięcia odpowiedniej koncentracji i satysfakcji z wykonywanej pracy. W wielu miejscach pracy ten element jest jednak zaniedbywany. Zainwestuj w tzw. świetlówki CFL. Są energooszczędne i dają światło tak zbliżone do światła naturalnego, jak to możliwe. 

3. Obolały kark, ból głowy i bóle pleców. Narzekasz na ból po zakończeniu pracy? Sprawdź ergonomiczność wszystkich miejsc pracy. Czy krzesła są odpowiednio dostosowane? Może czas zakupić biurka o regulowanej wysokości? Nie zapominaj o dobrym samopoczuciu pracowników – pominięcie tego aspektu może wiele kosztować.

4.  Czy umieszczenie drukarki w szafce to na pewno najlepszy pomysł? Dlaczego kopiarka stoi w sali konferencyjnej? Inaczej mówiąc: Czy otoczenie biurowe jest funkcjonalne? Zainwestuj czas i energię w stworzenie dobrze funkcjonującego miejsca pracy.