Francuskie kwiaty i pszczoły

2015-06-23

W Kinnarps France są ekspertami od kwiatów i pszczół. Nie chodzi tutaj o ptaki i pszczoły, ale rzeczywiście o kwiaty i pszczoły. Kiedy klienci odwiedzają biuro Kinnarps na obrzeżach Paryża, nie tylko poznają istotne rozwiązania projektowe wnętrz Kinnarps, ale także zieloną przestrzeń. Dostają także słoik miodu!

Cztery lata temu kierownik finansowy Kinnarps France Stéphane Fouillard wpadła na pomysł co zrobić z przestrzenią na zewnątrz biura. Przestrzeń była porośnięta zieloną trawą, ale jej utrzymanie było kosztowne, a miejsce to nie było w ogóle używane.

Zamiast tego Stéphane chciała stworzyć użyteczną zieloną przestrzeń, korzystaną dla ludzi oraz natury. Po skontaktowaniu się z wieloma firmami, Stéphane dostała w końcu ofertę, która była dokładnie tym czego szukała. Koncepcja obejmowała niskie koszty utrzymania w ekologiczny sposób bez użycia środków chemicznych oraz mniejsze zużycie wody.

„Zasugerowano również, że powinniśmy założyć hotel dla owadów oraz zainstalować ule, wszystko dla promowania różnorodności biologicznej”, mówi Stéphane Fouillard.

Pomysł od razu został zrealizowany, teraz pośrodku pięknych kwiatów stoją trzy ule. Oprócz pozytywnych efektów nowej przestrzeni zielonej jest także doceniany przez wszystkich produkt.

„Każdego roku wszyscy pracownicy dostają słoik miodu. Ponadto odwiedzający nas klienci mogą zabrać ze sobą świeży miód Kinnarps”.

Inicjatywa ta jest całkowicie zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju Kinnarps; promowania biologicznej różnorodności, braku środków chemicznych, mniejszego zużycia wody – wszystko przy niższych kosztach. Poza tym to ekscytujące doświadczenie zobaczyć, jak pszczelarz Kinnarps zbiera z uli miód.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że zdecydowaliśmy się na taką inwestycję. Każdy w firmie jest teraz bardzo dumny z naszej nowej przestrzeni zielonej”, stwierdza Stéphane.