Dziwny jest ten świat

2015-10-28

Nowe, inteligentne technologie zostały stworzone, aby ułatwić nam życie, ale w rzeczywistości pracujemy więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak do tego doszło i w jaki sposób możemy przywrócić równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym?

Dawniej gdy chcieliśmy skontaktować się z kimś po godzinach pracy, dzwoniliśmy na telefon domowy. Jeśli linia była zajęta lub nikt nie odbierał, wiadomość musiała zaczekać do rana, gdy dana osoba zjawi się w pracy. W dzisiejszych czasach wiele osób szczyci się natychmiastowym udzielaniem odpowiedzi na otrzymane wiadomości e-mail. I to bez względu na porę dnia czy długość wiadomości. Robienie wielu rzeczy naraz stało się bardzo modne, ale oprócz tego stworzyło również kulturę, w której praca towarzyszy nam przez cały czas. Oczywiście na dłuższą metę odnosi to skutki przeciwne do zamierzonych i nie sprzyja budowaniu zrównoważonego społeczeństwa. Obecnie badacze są zdania, że musimy ponownie rozważyć nasze podejście do czasu. Praca w nadgodzinach nie zapewnia sukcesu, a wręcz przeciwnie – gwarantuje stres i wypalenie zawodowe. Dlatego musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób spędzamy nasz czas w ciągu dnia. Tylko szczerze:

• Ile przedłużających się spotkań można zastąpić wiadomością e-mail lub krótką rozmową telefoniczną?

• Czy pracujesz w nadgodzinach, aby zaimponować innym, aby myśleli, że jesteś lojalny i nadajesz się na dane stanowisko?

• Jak to możliwe, że niektórzy są w stanie zrobić o wiele więcej niż inni?

Ilość czasu spędzona nad projektem nie jest ważna – liczą się rezultaty. Z tego powodu firma Kinnarps stworzyła sprzyjające kreatywności, oparte na aktywności środowisko pracy Next Office – ABW. Jest to elastyczne i wydajne kompleksowe rozwiązanie dla Twojego miejsca pracy, pozwalające zaoszczędzić czas i energię Tobie oraz Twoim pracownikom. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj!

Powierzchnia wystawiennicza Kinnarps w Clerkenwell w Londynie jest doskonałym przykładem nowoczesnego miejsca pracy opartego na zasadzie trzech K: koncentracji, kooperacji i kontemplacji.