Dobrze zacznij swój dzień

2015-04-30

Pierwsze 10 minut w pracy ma kluczowe znaczenie. Wykorzystaj je jak najlepiej, by nabrać energii na cały dzień. Kinnarps wyjaśnia, jak może w tym pomóc 7 przydatnych porannych nawyków.

1. Zastanów się przez chwilę: pomyśl o sobie. Co udało Ci się osiągnąć w ciągu ostatnich kilku dni? Jakie cele zrealizować? Jakie zrobić postępy w swoich projektach?

2. Zrób listę: przejrzyj i uaktualnij swoją listę zadań. Nie zapomnij o wyznaczeniu priorytetów.

3. Przywitaj się! Poświęć chwilę, by zapytać kolegów, co u nich słychać i nad czym pracują. Życzliwością można zarazić innych!

4. Zarządzaj wiadomościami e-mail: łatwo skupić się na przychodzących wiadomościach i mieć wrażenie, że ciężko się pracuje. Zastanów się jednak, na które maile rzeczywiście trzeba odpowiedzieć, a które mogą wylądować w koszu...

5. Unikaj rozproszeń: skup się! Skoncentruj się na realizacji zadań; unikaj mało istotnych spotkań, pogaduszek przy kawie i aktualizowania swojego statusu na Facebooku. 

6. Zadbaj o swoje biurko: upewnij się, że panuje na nim porządek – bez tego nie ma mowy o produktywnym dniu w pracy.

7. Pamiętaj o tym, co dobre! Odpręż się i przez kilka minut pomyśl o czymś, za co możesz dziękować – czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. Czasem warto spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy i przypomnieć sobie, co jest dla nas ważne.