Firma Kinnarps wspiera walkę z ebolą

2014-12-11

Ebola to jedna z najbardziej śmiercionośnych i zakaźnych chorób na świecie. Do chwili obecnej wirus Ebola pozbawił życia 4000 mieszkańców Afryki Zachodniej. Z tego powodu firma Kinnarps zdecydowała się na świąteczne wsparcie organizacji Lekarze bez Granic, której członkowie pracują w krajach dotkniętych epidemią, starając się powstrzymać jej rozwój.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Kinnarps. Datki osób prywatnych i firm są dla nas niezbędne, abyśmy mogli nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Członkowie organizacji Lekarze bez Granic przez cały czas pracują w krajach dotkniętych konfliktami, m.in. w Iraku, Syrii, Sudanie Południowym oraz Republice Środkowoafrykańskiej. Opiekujemy się również osobami zarażonymi ebolą w Afryce Zachodniej” – mówi Katharina Ervanius zajmująca się pozyskiwaniem funduszy dla Lekarzy bez Granic w Szwecji.
Od kilku lat tradycją w Kinnarps jest wręczanie pracownikom premii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku całość premii została przekazana Lekarzom bez Granic na cele związane z walką z ebolą.

Firma Kinnarps wspiera walkę z ebolą ZDJĘCIE: SYLVAIN CHERKAOUI/COSMOS

„Zakażenie ebolą dotyka wiele rodzin w Afryce Zachodniej; na wysokie ryzyko narażeni są również opiekunowie. W związku z tym zdecydowaliśmy się ofiarować datek, który pozwoli wspomóc organizację niosącą pomoc oraz opiekę nad chorymi. Datek ten to także wyraz naszego poczucia odpowiedzialności społecznej, które wykracza poza działania w obrębie firmy” – mówi Kjell Strandberg, dyrektor ds. HR w Kinnarps.

Firma Kinnarps wspiera walkę z ebolą ZDJĘCIE: KJELL GUNNAR BERAAS/LÄKARE UTAN GRÄNSER