Kinnarps wyłącza światła

2015-03-26

W ramach inicjatywy zrównoważenia środowiskowego The Better Effect 28 marca firma Kinnarps weźmie udział w wydarzeniu Earth Hour. Przez godzinę od 20:30 wszystkie światła, które mogą być wyłączone w naszych fabrykach w Szwecji i Niemczech, będą wyłączone.

„W Kinnarps uważamy, że klimat jest najważniejszym zagadnieniem środowiskowym w obecnych czasach. Dlatego chcemy wziąć udział w tym wydarzeniu, aby pokazać, że poważnie traktujemy zmiany klimatyczne i razem z milionami osób na całym świecie chcemy podkreślić ten problem” — mówi Johanna Ljunggren, odpowiedzialna za oznaczenia eko w Kinnarps.

Jako największy dostawca wyposażenia biurowego w Europie Kinnarps pragnie dawać przykład w bardziej zrównoważonym rozwoju. W ramach naszej długoterminowej pracy chcemy być częścią największego na świecie wydarzenia dotyczącego klimatu — Earth Hour. 

„Klimat na świecie zmienia się i średnia temperatura na świecie zwiększy się jeszcze bardziej, jeśli emisja gazów cieplarnianych nie zostanie zmniejszona. Earth Hour to nasz sposób pokazania osobom rządzącym, że jest wiele osób zaniepokojonych, które chcą  bardziej świadomego społeczeństwa zarówno globalnie, jak i lokalnie” — mówi Johanna Ljunggren.

Organizator wydarzenia — WWF ocenia, że około dwóch miliardów osób na całym świecie wyłączy światła w sobotę. Temat tegoroczny dotyczy transportu, produkcji mięsa, mieszkalnictwa i ekonomii i ich wpływu na naszą planetę. Po raz siódmy z rzędu firma Kinnarps bierze udział w tym wydarzeniu, ale oczywiście środowisko zawsze jest w centrum jej uwagi.

„Nie wystarczy wyłączyć światła na godzinę każdego roku, musimy także patrzeć, jak prowadzimy nasz cały biznes. Ważne jest to, co robimy przez pozostałą część roku. Cały czas mamy na uwadze zmniejszenie zużycia energii i większą wydajność, aby zredukować nasz wpływ na klimat. Na przykład ciężarówka kursująca między fabrykami w Szwecji wykorzystuje biodiesel, który emituje mniej dwutlenku węgla i jednocześnie ma mniejszy wpływ na klimat” — mówi Johanna Ljunggren.