Lepsza Kondycja Dzięki Ćwiczeniom

2016-08-30

Ergonomiczne meble nie wystarczą, aby utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji. Fizjoterapeutka i miłośniczka aktywnego spędzania czasu Angelica Bauer trzyma rękę na pulsie, pamiętając o codziennej dawce ćwiczeń, która zmieniła jej życie.

Już niewielkie zmiany, jakie wprowadzamy do codziennego życia, mogą sprawić, że odczujemy dużą różnicę – mówi Bauer. Możemy na przykład wprowadzać w nasze życie nowe nawyki, które dzięki systematyczności i planowaniu stanowią doskonały sposób na poprawę naszego zdrowia. Są nie tylko bardzo skuteczne, niewielkim kosztem prowadząc do niesamowitych rezultatów, lecz także niezbyt czasochłonne. Ponieważ codzienna aktywność fizyczna jest – i powinna być – łatwa do wykonania i do znalezienia na nią czasu.

„Pojedź do pracy na rowerze, wysiądź jeden przystanek wcześniej albo wybierz się na szybki spacer w czasie przerwy na lunch. Popołudniową przerwę na kawę zamień na oddech świeżego powietrza, korzystając ze schodów zamiast windy. Jeżeli masz siedzącą pracę, postaraj się regularnie wstawać”. Osobom, które w czasie przerwy na lunch pragną oczyścić swój umysł, Bauer zaleca trening interwałowy lub obwodowy.

„Jest krótki i intensywny, ale mimo to zapewnia sporą dawkę uniwersalnej aktywności fizycznej. Trening interwałowy potrafi rozruszać organizm i daje efekty w krótkim czasie, ale tylko pod warunkiem, że naprawdę się zmęczysz”. Początkujący mogą zacząć od spokojnych ćwiczeń, ale nie należy obawiać się nieco ambitniejszych wyzwań. To sposób na to, aby stać się silniejszym, zwiększyć swoją wytrzymałość i osiągać lepsze rezultaty. Pozostałe korzyści wynikające z prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia odczuwa się dużo wcześniej”.