Luca i jego wyczucie światła

2015-10-08

Niewiele osób wykazuje taką dbałość o styl jak włoski projektant Luca Nichetto. Jego nowa seria lamp, Alphabeta, jest nie tylko piękna, ale i zaskakująca, a co więcej, stanowi wyzwanie dla wszystkich geniuszy matematycznych i miłośników układanek...

„W antycznej Grecji i starożytnym Egipcie ludzie mieli wyjątkowy stosunek do alfabetu. Gdy pisali, do każdej litery dodawali coś od siebie, zupełnie jakby miały to być ich małe, osobiste dzieła sztuki. To zainspirowało mnie do zaprojektowania serii lamp, z których każda ma swój wyjątkowy charakter w zależności od ułożenia poszczególnych jej części” – mówi Luca.

Według dystrybutora 24 klosze z serii Alphabeta można połączyć na 10 miliardów różnych sposobów... więc czas pożegnać się z konformistycznym wystrojem wnętrz! Teraz możesz dobrać kolor, kształt i ułożenie tak, aby stworzyć swoje wymarzone oświetlenie.

Alphabeta została zaprojektowana dla Hem, nowej skandynawskiej marki mebli sprzedawanej w ponad 50 krajach.   Współpraca z Lucą była naturalną koleją rzeczy, ponieważ już w 2003 r. założył on studia zarówno w Sztokholmie, jak i w Wenecji.

„Poznałem pewną Szwedkę i to właśnie miłość sprowadziła mnie do Szwecji. Ze względów zawodowych obecność na dwóch rynkach była dużą zaletą. Kiedy ludzie rozmawiają o stylu we Włoszech, podchodzą do tego bardzo emocjonalnie, podczas gdy mieszkańcy Szwecji bardziej koncentrują się na funkcjonalności i kwestiach technicznych. Dla mnie jest to idealne połączenie.”

Jest to coś, co nie umknęło również uwadze firmy Kinnarps. W ostatnich latach z ogromnym sukcesem współpracowaliśmy z Lucą, a niedawno okazało się, że zaprojektuje on stoisko Kinnarps na Sztokholmskie Targi Mebli, które odbędą się w lutym. Już wkrótce będzie można o tym przeczytać w dziale Aktualności.