Magiczny telefon komórkowy – czy?

2015-03-24

Niespełna miesiąc temu nie było na rynku bardziej inteligentnego i lepiej wyposażonego w jeszcze bardziej niesamowite cechy i funkcje nowego telefonu komórkowego. Lecz Cicret Bracelet wprawił wszystkich w osłupienie. Firma Kinnarps postanowiła sprawdzić ten telefon, którego ekran dotykowy wyświetla się na skórze użytkownika. Porozmawiajmy o „technologii do noszenia”!

Legendarny założyciel firmy Apple – Steve Jobs – zwykle kończył swoje wystąpienia słowami: „Jeszcze jedna rzecz...” i wtedy osłupiałej widowni prezentował zupełnie nowy produkt. Mimo iż Cicret Bracelet to francuski projekt, możemy być pewni, że wzbudziłby zainteresowanie superprzedsiębiorcy — Jobsa. Sama technologia jest ukryta w zmyślnej bransoletce, która działa również jak projektor, wyświetlając ekran dotykowy na ręce użytkownika.

Dzięki sterowanym laserowo czujnikom Cicret Bracelet może być również używany jak zwykły telefon komórkowy. Lecz czy to się sprawdza? Sami inwestorzy wierzą w swój projekt, lecz są też krytycy, którzy twierdzą, że technologiczne wyzwania są nie do pokonania. Cicret Bracelet to wciąż jedynie model koncepcyjny, lecz mimo to jest bardzo interesującym pomysłem.