Sztokholm – miejsce spotkań

2014-07-09

Sześćdziesięciu najbardziej znanych w Europie architektów spotkało się w Sztokholmie, aby porozmawiać o designie i wziąć udział w festiwalu Swedish Midsummer Festival

Święto Midsummer to jedno z najhuczniej obchodzonych świąt w Szwecji. Spotkania z przyjaciółmi i rodziną, doskonałe jedzenie i tańce wokół przybranego słupa potrafią odmienić nawet najbardziej nietowarzyski charakter. Czy można wyobrazić sobie lepszy czas na spotkanie z gośćmi z innych krajów? Dla czternastu najsilniejszych szwedzkich marek – w tym Materia, NC Nordic Care i Skandiform należące do Kinnarps – jest to doskonała okazja do połączenia wysiłków i zaproszenia gości na wyjątkowe spotkanie w ramach Swedish Midsummer Design Weekend.
„Już drugi raz organizujemy to wydarzenie. W trakcie święta Midsummer w jednym miejscu w Sztokholmie spotka się sześćdziesięciu najbardziej znanych w Europie architektów z Niemiec, Holandii i Anglii” – powiedział Anders Wisth, pomysłodawca tego projektu.
Na czym to wszystko polega?
„Architekci mogli odwiedzić salony wystawowe różnych firm na zasadzie szybkich spotkań (ang. speed dating). To doskonała okazja dla wielu firm do zaprezentowania siebie i swoich produktów”.
Jakie jeszcze wydarzenia znajdowały się w programie?
„Zwiedziliśmy Zamek Królewski w Sztokholmie, a Per Kallstenius, były architekt miasta, wygłosił prelekcję na temat miasta oglądanego z perspektywy architekta”.
Czy znaleźliśmy czas na udział w święcie Midsummer?
„Oczywiście – w programie udało nam się znaleźć czas na wycieczkę na Archipelag Sztokholmski i degustację tradycyjnej szwedzkiej kuchni świętojańskiej opartej na śledziach i sznapsie”.