Najnowsze prace... Picassa?

2014-04-24

Jakim architektem byłby Picasso? A Dalí? Albo Mondrian? Włoski rysownik Federico Babina rozważa taką ewentualność w serii ilustracji, które są nie tylko inspirujące, ale również pobudzają wyobraźnię.

Modernizm przyniósł sławę wielu ikonom sztuki znanym ze swojego niepowtarzalnego stylu. Nie trzeba być historykiem sztuki, aby rozpoznać zwichrowane kształty Picassa czy komiksową estetykę Lichtensteina. Przyczyną może być fakt, że dzieła artystów wywoływały gwałtowną reakcję łańcuchową w świecie popkultury. Federico Babina pozwolił swojej wyobraźni na małe szaleństwo, ale bardzo trafnie ocenił, jak wyglądałyby domy artystów, gdyby mogli je sami zaprojektować i zbudować. Seria prac 27 artystów, którzy tworzyli od początku XX wieku aż do dziś.
— Sztuka i architektura to dziedziny, które bezustannie się przeplatają. Kiedy sztuka ewoluuje, architektura podąża za nią — wyjaśnia Babina.
To z pewnością bardzo frapujący pomysł, aby sprawdzić, jak nasze miasta i budynki mogłyby wyglądać , gdyby Picasso wybrał inną ścieżkę życiową.