Dżungla w biurze

2016-01-19

Wprowadź naturę do pomieszczeń biurowych! To najprostszy sposób na stworzenie lepszego środowiska pracy w biurze i poprawy zdrowia pracowników.

Czy wiesz, jak duże znaczenie może mieć obecność zaledwie kilku roślin doniczkowych? Pierwszą rzeczą jest natychmiastowe zwiększenie się wilgotności powietrza, co jest korzystne zarówno dla naszych błon śluzowych jak i skóry. Wilgotność zmniejsza również ładunki elektrostatyczne przenoszone z komputerów. Innym pozytywnym aspektem jest to, że liście roślin doniczkowych przyciągają kurz i usuwają z powietrza substancje niebezpieczne, takie jak benzen i formaldehyd. Jeżeli którykolwiek z pracowników cierpi z powodu alergii, jest to naprawdę przydatne - i nie musisz się martwić o rośliny doniczkowe, które powodują wystąpienie objawów alergii, bo to jest niezwykle rzadkie. Znacznie częściej alergię wywołują kwiaty cięte.

Badana pokazują, że pracownicy, którzy pracują dla firm, mających w swoich przestrzeniach biurowych rośliny doniczkowe wykazują o wiele mniejszą liczbę absencji chorobowych i są na ogół zdrowsi. W Stanach Zjednoczonych, stwierdzono nawet, że w szpitalach, które inwestują  w roślinność doniczkową w swoich pomieszczeniach, pacjenci szybciej odzyskują zdrowie i podaje się im mniejszą liczę środków przeciwbólowych.

 Oto pięć zielonych faworytów do stworzenia własnej dżungli biurowej, które są jednocześnie atrakcyjne dla oka i korzystne dla zdrowia:

  1. Chryzantema
  2. Gerbera
  3. Skrzydłokiwat
  4. Bluszcz
  5. Paproć