Odpowiedzialni za przyszłość

2015-06-02

Od samego początku Kinnarps skupia się na poszukiwaniu rozwiązań zapewniających optymalną wydajność, które jednocześnie ograniczą nasz wpływ na środowisko. Właśnie dlatego przedstawiamy THE BETTER EFFECT — nasz nowy pomysł, który doskonale ilustruje nasze rozumienie zrównoważonego rozwoju. Wraz z prezentacją nowej koncepcji przedstawiamy raport środowiskowy, który przedstawia wyniki naszej systematycznej i metodycznej pracy na rzecz środowiska naturalnego.

Zarówno ze względów ekologicznych, jak i z powodu wymagań jakościowych, ważne jest dla nas to, skąd pochodzą surowce, których używamy w produkcji. Dzisiaj, na przykład, 94 procent surowców drzewnych, których Kinnarps używa do produkcji, podlega certyfikacji i kontroli. Taki wynik daje nam czołową pozycję w branży.

— Pełną satysfakcję da nam wynik 100%, kiedy wszystkie surowce drzewne, których potrzebujemy do wytwarzania naszych produktów, będą podlegały certyfikacji lub kontroli. Zarówno ze względów ekologicznych, jak i z powodu wymagań jakościowych, ważne jest dla nas to, skąd pochodzą surowce, których używamy i jaki jest ich skład. Naturalnie, tego również oczekują nasi klienci. Problemem jest znalezienie dostawców, którzy spełniają nasze wysokie wymagania — mówi Tomas Ekström, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju.

W Kinnarps mamy długą tradycję stosowania czystych surowców. Dotyczy to całego łańcucha produkcyjnego: od wyboru surowców i sprawdzenia warunków, w jakich zostały wyprodukowane, przez ocenę wpływu ich użycia na człowieka, aż po ustalenie, jak łatwo będzie można zutylizować produkt po zakończeniu okresu użytkowania. 

Tam, gdzie inni widzą krzesło czy biurko, Kinnarps dostrzega możliwości przyczynienia się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości. Staramy się znaleźć takie rozwiązania, które w oparciu o cały łańcuch produkcyjny zapewnią optymalną wydajność. Przykładem na to, zaprezentowanym w raporcie środowiskowym Kinnarps, jest fakt, że od 2012 roku ograniczyliśmy emisję dwutlenku węgla w naszych zakładach produkcyjnych o 28 procent.

— Zoptymalizowaliśmy nasz system transportu, załadowując ciężarówki zgodnie z harmonogramem dostaw. Dzięki temu pojazdy są wykorzystywane w obu kierunkach i zapełnione w ponad 90 procent. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie liczby reklamacji, ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zapewnia większe zadowolenie klientów. Nieustannie poszukujemy jeszcze lepszych rozwiązań, takich jak napędzane biopaliwem ciężarówki, które regularnie podróżowałyby między naszymi zakładami produkcyjnymi — mówi Tomas Ekström.

Więcej informacji na temat naszych działań ekologicznych można znaleźć tutaj.