Właściwe środowisko to lepsze wyniki

2015-04-09

Jak tworzyć właściwą atmosferę w firmie? Co wiąże pracowników i zespoły, aby wszyscy pracowali wspólnie? Niektóre firmy znalazły rozwiązanie, ale niektóre nie. Kinnarps przygląda się temu zagadnieniu i włącza do dyskusji.

Gdy firma jest nieduża i rozpoczyna działalność, łatwo jest stworzyć pozytywną atmosferę pionierską, ponieważ wszyscy się znają. Jednak gdy firma się rozrasta i przybywa pracowników, konieczne staje się aktywne działanie w kierunku tworzenia kultury, którą chcą wszyscy. Jeśli wszyscy pracownicy wstają i idą prosto do wyjścia, gdy tylko zegar pokaże piątą, można przypuszczać, że nie są zadowoleni ze swojej pracy. Oczywiście nie oznacza to, że wyjściem jest 60-godzinny tydzień pracy, ale jeśli chcemy mieć szczęśliwe i działające miejsce pracy, ważne jest stworzenie poczucia więzi wśród pracowników. Więc jak to zrobić?

Często jest to kwestia podejścia, która zaczyna się u kierownictwa firmy, gdy jest ono otwarte w kwestii planów i strategii — pracownicy czują się wtedy doceniani i zaangażowani. Z tego powodu otoczenie i aranżacja wnętrza są bardzo ważne dla DNA firmy. Miejsce pracy musi być przyjazne i zachęcające, aby pracownicy czuli, że mogą być sobą w pracy i nie muszą chować swojej prawdziwej osobowości. Jeśli to osiągniemy, zaangażowanie pracowników będzie napędzać rozwój firmy.