KOSMICZNE BIURO

2014-01-22

Autorzy gier wideo tworzą fantastyczne światy i historie. Nic więc dziwnego, że swoje miejsce pracy również potrafią urządzić z fantazją. Witamy w rumuńskim statku kosmicznym, który odpiera atak wroga!


Czy mógłbyś pracować w biurze pełnym tajemniczych potworów? Wchodząc do biura rumuńskiej firmy 2o zajmującej się produkcją gier wideo, czujemy się tak, jakbyśmy wchodzili do jednej z ich gier. Pracownia architektoniczna Ezzo Design otrzymała zlecenie, aby stworzyć coś innowacyjnego i wyjątkowego, co będzie zawierać pierwiastek naturalny, a jednocześnie odzwierciedlać rzeczywistą działalność firmy.
— Sprawa wzbudziła nasze zainteresowanie już w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej z klientem. Efektem naszej pracy był statek kosmiczny zaatakowany przez siły natury, w którym głównym bohaterem jest Wielki Mroczny Grzyb — mówi Stefan Lazar z firmy Ezzo Design.
 Motyw inwazji tajemniczych sił natury powtarza się w całym wnętrzu. Mroczny grzyb jest widoczny na kilku ścianach jako graffiti, a w szerokiej perspektywie widać dużo bujnej zieleni, która rozrasta się na całe biuro.
Pozostaje pytanie, jaki wpływ może mieć taki wystrój wnętrza na programistów z 2o. Czy w przyszłości będą tworzyć wyłącznie gry wideo ze statkami kosmicznymi i inwazją roślin?