Usiądź wygodnie - i pracuj lepiej!

2015-08-27

Czy masz problemy z koncentracją w pracy? Przyczyną może być złe wyposażenie przestrzeni wokół ciebie. Gdy siedzisz wygodnie i komfortowo, twoja wydajność może wzrosnąć nawet o 15 procent. My w Kinnarps siedzimy na najlepszych fotelach i mamy przed sobą bardzo interesujące badanie.

Czy masz spięte plecy? Problemy z łokciami? Słabnącą koncentrację? Mimo wiedzy o tym jak bardzo ważna jest dobra ergonomia w miejscu pracy, wielu ludzi nie przywiązuje do tego uwagi i dokonuje nieprzemyślanych wyborów. Takie podejście może okazać się kosztowne.

"Nie do wiary jak wielu ludzi pracujących przez wiele godzin w tygodniu, nadal ma całkowicie zły fotel lub biurko. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać ból, ale mimo wszystko nadal go ignorują," mówi David Rempel, który studiuje ergonomię na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Dobra aranżacja wnętrz wymaga inteligentnych rozwiązań. Jeżeli spełniają one potrzeby pracowników, stanowią fundament dla dobrej pracy każdego dnia. Ograniczamy problemy zdrowotne, ale również wykonujemy lepiej swoją pracę. Dzisiaj często wymaga się od nas, abyśmy byli dobrzy w pracy wielozadaniowej. Badania wskazują, że dobrze zaplanowane środowisko pracy może poprawić naszą kreatywność i wydajność nawet o 15 procent. Siedząc w prawidłowy sposób popełniamy nawet mniej błędów w pisowni...