Inteligentny mebel

2014-08-25

Oto Clip! Mebel, który wprowadzi biura w przyszłość.

Nagle zaczęło się mówić o Fredriku Mattsonie. Jego meble można znaleźć w najróżniejszych miejscach na całym świecie: począwszy od prestiżowego gmachu Metropolitan Opera w Nowym Jorku, przez „Przerwane objęcia” Pedro Almodóvara, aż po teledysk Rihanny „Russian Roulette”, na którym artystka zatapia się w jednym z foteli Fredrika.
— Moje projektowanie polega zawsze na tym samym: na tworzeniu możliwości. Nie pozwolę, aby sterowały mną programy komputerowe czy ograniczenia techniczne. Czasem ten proces może trwać przez wiele lat. Szkicuję coś, potem to wyrzucam i rysuję od nowa.
Fredrik zaprojektował nowatorski mebel Clip, który jest częścią serii produktów Kinnarps o nazwie Materia. W jednej trzeciej fotel, w jednej trzeciej krzesło, a w jednej trzeciej biurko. Voilà, oto doskonały mebel do nowoczesnego biura. Podobnie jak w przypadku innych pomysłów Fredrika można się tylko zastanawiać, dlaczego nikt wcześniej tego nie wymyślił. Clip to jednocześnie wydajne stanowisko pracy i odprężający mebel do spotkań.
— Zawsze się staram, aby moje projekty były bardzo konfrontacyjne: ich historia i zalety powinny być widoczne gołym okiem.
Jest tak, jak mówisz, Fredriku!