Najgorętsze wiosenne nowości

2014-06-25

Co powiesz na biurko, które zapamięta Twoje preferencje? Lub nowoczesną sofę konferencyjną, która obali dotychczasowe koncepcje designu? Przedstawiamy najciekawsze innowacje firmy Kinnarps.

Czy pamiętasz, jak wyglądały rzeczy zaledwie kilka lat temu? Z obawy, żeby nie przegapić połączenia siedzieliśmy wszyscy przyklejeni do biurek od 9 rano do 5 wieczorem w niewielkich komórkach zawalonych papierami. Nie mówiąc o salach narad, które zawsze wyglądały podobnie: gigantyczny stół konferencyjny z długim rzędem krzeseł. Tak jakby na spotkania rzeczywiście trzeba było wzywać przynajmniej tuzin ludzi. To tworzyło formalną i nieco sztywną atmosferę. Obecnie wszystko wygląda już trochę inaczej. Środowiska pracy przeszły jedne z najszybszych i najbardziej radykalnych zmian w naszym społeczeństwie. Oczywiście było to możliwe głównie dzięki postępowi technicznemu. Czasy kiedy nosimy biuro w kieszeni, a dane techniczne możemy pobrać z chmury, dają nam możliwość zmiany sposobu myślenia i wprowadzania innowacji. Jedną z najsilniejszych obserwowanych współcześnie tendencji jest zwiększanie elastyczności: meble muszą pełnić rozmaite funkcje, dawać się przystosować do nowych sytuacji i przestrzeni. Stanowiska pracy oparte na aktywności zostaną z nami na dłużej! Przyjrzymy się teraz najciekawszym innowacjom proponowanym przez Kinnarps.

Product Launch Spring 2014. from Kinnarps Group on Vimeo.

Oberon — atrakcyjne i funkcjonalne

Mija 25 lat, od kiedy firma Kinnarps wprowadziła do sprzedaży swoje pierwsze biurko regulowane w pionie. Wówczas wiele osób kwestionowało zasadność takiego rozwiązania, ale Kinnarps nigdy się nie bał i nie boi chodzić własną drogą.
— Innowacyjne myślenie jest dla nas bardzo ważne, dlatego jestem szczególnie zadowolony z najnowszego projektu, który jest naprawdę nieszablonowy — mówi Per Enskär, kierownik ds. produktów międzynarodowych odpowiedzialny za biurka.
Oberon to inteligentne biurko, które spełnia wszelkie wymagania związane ze stanowiskami pracy opartymi na aktywności. Wśród wielu ergonomicznych i oryginalnych funkcji biurka warto wymienić np. specjalny panel sterowania, który można zaprogramować zgodnie z życzeniem użytkownika. Użytkownik nie musi już poświęcać czasu ani energii na regulację wysokości biurka, ponieważ biurko samo pamięta preferencje swoich użytkowników.
Oberon jest dostępny jako biurko, stół do sali narad lub stolik do kawy i umożliwia różne łączenie wymiarów, materiału i kształtu.
Zastanawia Cię, skąd wzięła się nazwa? Stoi za nią ciekawa historia. Oberon to imię króla elfów ze sztuki Williama Szekspira pt. „Sen nocy letniej”. To przemyślany wybór, albowiem nasza seria stołów przypomina sztukę Szekspira: jest wyjątkowa, nowatorska i oparta na klasycznych fundamentach!


Libra — stworzona przez ruch

W nowych koncepcjach wzorniczych przykłada się coraz większą wagę do wielofunkcyjnych mebli, które sprzyjają kreatywności i spotkaniom. Czy można sobie wyobrazić lepszy przykład niż Libra? Ławko-sofy o ciekawym kształcie fali. Łatwo wpada w oko, jest niewiarygodnie wygodna i ma otwartą konstrukcję, dzięki czemu można ją umieścić zarówno w bardziej nowoczesnym, jak i w klasycznym otoczeniu.

— Możemy także zaoferować niemal nieograniczony wybór kolorów i tkanin z bogatej kolekcji Kinnarps — mówi Ulrika Liffner, kierownik ds. produktów międzynarodowych, która odpowiada za meble tapicerowane i gościnne.
Szybka kawa, krótkie spotkanie: zapotrzebowanie na tego rodzaju „nieformalne” meble będzie rosnąć wraz ze zmianami, które następują w miejscach pracy. Sofa Libra w pełni zasługuje na miejsce w pomieszczeniu.


Combine — stwórz własny stół

Prostokątny czy okrągły? Czy masz problem ze znalezieniem stołu kawowego, który będzie dokładnie odpowiadał Twoim potrzebom? W takim razie proponujemy stoły z serii Combine, które zostały stworzone z myślą o różnych połączeniach. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt, materiał i wysokość. Combine — decyzja znów należy do Ciebie. A może chcesz połączyć ze sobą cztery lub pięć stołów?
— Obecnie obserwujemy, że wiele firm chciałoby stworzyć własne meble, które będą czymś wyjątkowym, stworzonym właśnie z myślą o nich. To doskonała sytuacja, aby wybrać stoły Combine — mówi Ulrika Liffner.


Prim — kreatywne i dźwiękochłonne

Co najbardziej denerwuje ludzi w miejscu pracy? Prawie wszyscy się zgodzą, że w skupieniu najbardziej przeszkadza hałas. Dlatego firma Kinnarps poprosiła projektanta Christiana Halleröda, aby opracował pomysłowy i funkcjonalny element rozdzielający, który pomoże ograniczyć ten problem. Efektem jego pracy jest Prim — seria eleganckich i niesamowicie praktycznych elementów dźwiękochłonnych składających się z ekranów montowanych do sufitu, podłogi i biurka. Warto podkreślić, że seria Prim została przetestowana i oceniona we współpracy z firmą Acoustic Facts i uzyskała bardzo dobre oceny. Dodatkowo Kinnarps stosuje materiał wyściółkowy re:fill, wykonany z odpadów produkcyjnych. Jest to dobry przykład tego, jak można uwzględnić cały proces życia — „od kołyski po kołyskę”.