MEBLE PRZYSZŁOŚCI

2013-10-08

Jak będą wyglądać elastyczne biura przyszłości? Kinnarps wprowadza obecnie na rynek ciekawą ofertę nowych produktów. Inspiracje naszych projektów są bardzo różne: od plastrów pszczelego miodu po najnowsze osiągnięcia techniki. Oto meble, które wprowadzą nas w przyszłość!

Kto jest najlepszym projektantem?

Oczywiście przyroda! To właśnie z niej Kinnarps zaczerpnął inspirację do stworzenia Trixagonu, jednej z najciekawszych tegorocznych nowości. Jest to kolekcja mebli, w której skład wchodzą stoły, stołki i szafy oparte na planie sześciokąta, podobnie jak plastry pszczelego miodu, płatki śniegu czy skorupa żółwia. Meble z kolekcji Trixagon można — w zależności od potrzeb — łączyć ze sobą w mniejsze i większe grupy, podobnie jak robią to pszczoły, budując swoje plastry miodu.
— W Trixagonie chodzi o to, by ułatwić naukę i komunikację, kładąc nacisk na rozwój i dialog — mówi Anne Reinholdt.

W kolekcji Trixagon można łączyć nie tylko kształty mebli, ale również kolory, tworząc w ten sposób żywe, kompleksowe aranżacje. Stoły i szafy są dostępne w laminacie brzozowym, bukowym i dębowym, z białym lub jasnoszarym wykończeniem. Wszystkie meble z kolekcji mogą mieć srebrno-szare lub białe metalowe nogi.

W biurach przyszłości muszą się oczywiście znaleźć krzesła przyszłości. Projektant Daniel Figueroa przygotował kolekcję Esencia marki Drabert, która jest jego odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na stabilne i ergonomiczne fotele obrotowe. Stanowiska pracy opierają się w coraz większym stopniu na aktywności i w czasie tygodnia korzysta z nich coraz więcej osób. Dlatego krzesła z kolekcji Esencia każdy może łatwo przystosować do swoich potrzeb wykorzystując do tego dźwignie od regulacji. Jest to również nowy poziom estetyki w dziedzinie krzeseł i foteli biurowych, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i stylistycznym.
— Meble Esencia mają w sobie duszę i osobowość — mówi Daniel Figueroa.

Stanowisko pracy przyszłości musi być jednak nie tylko dobrze zaprojektowane, lecz również ergonomiczne, łatwe w eksploatacji i nie może powodować przeciążenia mięśni ani stawów.

Cechą wyróżniającą nowe produkty Kinnarps jest elastyczność. Meble powinny być łatwe w użyciu i wielofunkcyjne, ponieważ takie będą wymagania przyszłości, kiedy będziemy współdzielić przestrzeń biurową z innymi pracownikami. Kolekcja stołów Multicom, podobnie jak Trixagon, jest zakorzeniona w gwałtownych zmianach, które zachodzą obecnie w naszych miejscach pracy. Możemy pracować samodzielnie lub generować wartość jako zespół wokół dużego stołu Multicom. Ta kolekcja pasuje na wszelkiego rodzaju spotkania i do każdego sposobu pracy, niezależnie od tego, czy opiera się on na aktywności zbiorowej, czy na pracy indywidualnej. Stoły są wyposażone w ciekawe funkcje i przystosowane do współczesnej technologii dzięki stylowym i nowoczesnym rozwiązaniom multimedialnym. Gniazda sieciowe i gniazda zasilania stały się już standardem, podobnie jak możliwość dodania wbudowanego oświetlenia LED. Pomimo zaawansowanej technologii kolekcja Multicom jest bardzo łatwa w montażu i nie wymaga użycia narzędzi, ponieważ wszystko można zrobić ręcznie.

Nowoczesne wzornictwo jest dla Kinnarps priorytetem. Oczywistym tego przykładem są meble z Serii[e]. To coś o wiele więcej niż tylko meble do przechowywania rzeczy. Można ich również używać do siedzenia, wyciszania wnętrz, a nawet do dzielenia pomieszczeń! Możliwości są nieograniczone. Innym ciekawym meblem jest biurko z kolekcji Seria[f] city. W projekcie tego mebla przewidziano wiele funkcji technicznych, takich jak elektryczna regulacja wysokości i gniazda, które są wbudowane w blat. To spełnienie marzeń wszystkich tych, którzy cenią sobie powierzchnie łatwe do czyszczenia.

W produktach firmy Kinnarps często widoczna jest spuścizna tradycji skandynawskiej. Seria[P] to biurko, które łączy w sobie wyraźne, proste linie i wysoką funkcjonalność. Ma klasyczny wygląd, a wysokość blatu jest regulowana, dzięki czemu można ją dopasować do każdego miejsca pracy.

Dzięki niezmiennie śmiałemu i interesującemu podejściu do wzornictwa Volker W. Eysing zyskał sobie miano jednego z najciekawszych projektantów naszych czasów. W opracowanej na zlecenie firmy Martin Stoll kolekcji mebli Senor, w której skład wchodzą biurka, szafy i szafki, zastosował niespotykaną grę linii.
— Kiedy mam jakiś pomysł, staram się go szybko naszkicować na papierze. Jeśli ten pomysł zostanie mi w głowie, to wiem, że warto dalej nad nim pracować.

Senor to meble, które są zarazem piękne i nowatorskie; zastosowano w nich ciekawe połączenia materiałów, np. powierzchnie z ciepłego drewna z powierzchniami malowanymi proszkowo.

Przyszłość już tu jest!