Wybór ekspertów!

2016-03-07

Stefan Nilsson jest w Szwecji jednym z najbardziej szanowanych ekspertów ds. trendów. Dlatego było dla nas oczywiste, że powinniśmy się z nim skontaktować, aby poznać najnowsze trendy z ostatnich sztokholmskich targów mebli. Oto czego się dowiedzieliśmy od Stefana!

1. Dywany! Wszystkie wiodące firmy zajmujące się projektowaniem będą obecnie włączać do swoich kolekcji dywany. Wnętrze bez dywanu jest niekompletne, a jeśli obawiacie się zabrudzenia dywanów leżących podłogach, możecie powiesić je na ścianach.

2. Ciemne kolory: zielony, niebieski oraz kolor czerwonego wina będą współgrać z kolorem tego sezonu: znienawidzonym przeze mnie różem. Intensywna ciemna zieleń oraz odcienie indygo ożywią ściany i będą świetnie pasować do jasnych mebli. Kolor czerwonego wina w dodatkach, na przykład na poduszkach, jest w tym roku niezwykle popularny. Kolory o których mowa znajdziesz w naszym Colour Studio - oferujemy szeroki wybór tapicerek

 

3. Ponownie otwieramy nasze biura. Zamknięte, duże wyściełane fotele z wysokimi oparciami i charakterystycznymi „kapturami”, które dekadę temu były tak popularne, dzisiaj są już passé. Obecnie wykorzystujemy nasze biura do wymiany pomysłów. Widzieliśmy już minimalistyczne stanowiska pracy, które ustępowały miejsca bardziej „zabałaganionym”, ale i bardziej osobistym przestrzeniom, dzięki czemu można było zobaczyć, jacy ludzie tam pracują. To prawda, lecz obecne stanowiska pracy to małe, przenośne boksy, w których można przechowywać swoje rzeczy.

4. Małe stoły oczywiście nadal nie stracą na znaczeniu zarówno w biurze, jak i w domu. Zamiast dużych stołów do kawy stawiamy na dużą liczbę małych stolików lub kilku niewielkich blatów, łączących takie materiały, jak marmur, drewno, granit i linoleum na wspólnej podstawie. Ofertę naszych stolików do kawy znajdziesz  tutaj.

5. Lampy nadal będą odgrywać kluczową rolę w wystroju wnętrz. Większa uwaga zostanie skupiona na mocowaniach niż na samym oświetleniu. Lampa musi świetnie wyglądać, robić wrażenie i najlepiej, by była tematem rozmów - na przykład, na targach pojawiła się lampa wykonana z kombinezonów skażonych wirusem Ebola.