TRENDY – TYDZIEŃ DESIGNU W MEDIOLANIE 2013

2013-04-19

Niedawno w Mediolanie odbył się znany na cały świat Tydzień Designu (Design Week). Wydarzenie to przyciąga co roku setki gości żądnych atrakcji i inspiracji. Jak zwykle, gwoździem programu stała się wystawa o nazwie Il Salone de Mobile, w której regularnie uczestniczy szerokie grono wiodących branżowych wystawców, jednak tym razem niespodzianką okazał się udział światowej sławy francuskiego architekta, Jeana Nouvela, który został zaproszony na Tydzień Designu, by przedstawić swoją intrygującą wizję różnego rodzaju środowisk pracy.

Bardzo ciekawym punktem programu okazał się projekt „Satellite”, w ramach którego studenci architektury i wzornictwa przemysłowego mają szansę pokazać światu swoją twórczość, która to charakteryzuje się sporą odwagą, solidną dawką młodzieńczego entuzjazmu, nutką eksperymentu, a przy tym skłania też do refleksji.

Podczas Tygodnia Designu Mediolan staje się światową stolicą designu, sztuki i mody, a wszechobecne pokazy, wystawy i instalacje tętnią życiem od rana do wieczora. Na miejscu nie zabrakło oczywiście naszej delegacji – Mediolan opuściliśmy w pełni natchnieni i zainspirowani do działania. Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykle pozytywna atmosfera. Warto zauważyć też, że pomimo nienajlepszej kondycji globalnej gospodarki, większość firm obecnych w Mediolanie starała się odświeżyć swój wizerunek poprzez nawet bardzo drobne zmiany, jak np. nowy schemat kolorystyczny bądź inna forma stoiska.

W załączeniu znajduje się krótkie nagranie video oraz e-PDF z naszą relacją z tegorocznych targów w Mediolanie. Przedstawiamy tam subiektywny przegląd tego, co szczególnie wyróżniało się na tle całej wystawy. (Treści nagrania video i pliku PDF dopełniają się wzajemnie, dlatego zalecamy zapoznać się z obydwoma częściami materiału).

 ZOBACZ FILM

ZOBACZ e-PDF