Tutaj chcemy pracować!

2014-10-23

We want to work here!

W którym mieście na świecie najlepiej się pracuje i wypoczywa? Niedawno w Kinnarps zapoznaliśmy się z wynikami ciekawej ankiety, z której wynika, że najwyższa jakość życia jest w Australii.

Myśleliście kiedyś, żeby się gdzieś przeprowadzić i zacząć wszystko od nowa? Co roku Economic Intelligence Unit ocenia jakość życia w największych miastach świata. Kryteria oceny są bardzo szerokie: od służby zdrowia, oferty kulturalnej, bezpieczeństwa i infrastruktury po rzeczywisty poziom zadowolenia mieszkańców. Czwarty rok z rzędu na czele rankingu znalazło się Melbourne, otrzymując 97,5 punktu na 100 możliwych. Zaraz za nim uplasował się Wiedeń, który otrzymał zaledwie 0,1 punktu mniej. Oba miasta wypadły identycznie niemal we wszystkich kategoriach, ale decydująca okazała się bogatsza oferta kulturalna Melbourne, co z europejskiego punktu widzenia może się wydawać dość zaskakujące. Do tego trzeba dodać wspaniały klimat i ponad 200 pól golfowych rozsianych po całym mieście. Melbourne nie jest jedynym popularnym miastem na południowej półkuli — w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery australijskie miasta (Adelajda na piątym, Sydney na siódmym i Perth na dziewiątym).
Gdzie nie warto mieszkać i pracować? Na dole rankingu znalazły się najbardziej niebezpieczne i niestabilne miasta. Miastem, w którym jakość życia jest najniższa, okazał się syryjski Damaszek.

10 miast, w których najlepiej się pracuje
1. Melbourne
2. Wiedeń
3. Vancouver
4. Toronto
5. Adelajda
6. Calgary
7. Sydney
8. Helsinki
9. Perth
10. Auckland