Witamy w przyszłości

2015-03-03

Spotkanie podczas śniadania na Hawajach, lunch w Nowym Jorku, zakończenie dnia i relaks po pracy w Göteborgu – bez odchodzenia od biurka! Pracownicy firmy Kinnarps mieli okazję poznać nowy produkt firmy Microsoft – okulary HoloLens i przekonać się, jakie nowe możliwości zapewnia.

W 2015 r. jesteśmy świadkami wprowadzenia produktu, który zdaniem wielu osób może zrewolucjonizować nasze spotkania i sposób współpracy, jak również poznawanie nowych kultur . Wkładając okulary HoloLens firmy Microsoft można błyskawicznie przenosić się w czasie i przestrzeni. Science fiction? Wcale nie – to nauka na najwyższym poziomie zaawansowania. Tajemnica działania okularów polega na wkomponowywaniu cyfrowych hologramów przedstawiających miejsca lub ludzi w rzeczywisty świat. Oznacza to zatem, że sześć osób noszących okulary holograficzne przebywających w różnych miejscach na świecie może „spotkać się” przy jednym stole konferencyjnym. Zgodnie z komentarzem firmy Microsoft:

„świat rzeczywisty i rzeczywistość cyfrowa łączą się ze sobą i pozwalają ludziom nawiązywać kontakty bez żadnych przeszkód”.

Przyszłość już tu jest.