Troska o zdrowie

2016-08-25

Jaki wpływ na Twoje zdrowie ma miejsce pracy i jego aranżacja? Większy niż Ci się wydaje!

Wiele biurowców prezentuje wysokie walory estetyczne, ale czy tak samo jest z ich funkcjonalnością? Co można zrobić, abyśmy wszyscy poczuli się lepiej w pracy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie? To bardzo ważne pytania, biorąc pod uwagę fakt, że 85% czasu, gdy na dworze jest jasno, spędzamy w pracy. Jednocześnie coraz więcej osób skarży się na dolegliwości spowodowane alergią, choroby wywołane przez stres oraz dyskomfort wywołany niekorzystną ergonomią. Według statystyk do 2030 roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych 86% populacji będzie mieć nadwagę.

W 2013 r. były już burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg założył Center for Active Design, organizację non profit mającą zachęcić nas do zgłaszania pomysłów dotyczących wykorzystania inteligentnych rozwiązań projektowych w miejscach pracy. Rozwiązania te mogą być bardzo proste i polegać np. na puszczaniu muzyki na klatce schodowej, co sprawi, że schody staną się bardziej atrakcyjne i ludzie chętniej będą rezygnować z windy.

Dla firmy Kinnarps sprawa ta ma oczywiście duży priorytet. Dowiedz się więcej o naszym kompleksowym rozwiązaniu Better at Work i o tym, jak możemy Ci pomóc. Kliknij tutaj.