3 Red Dots dla grupy Kinnarps!

2015-04-02

Krzesło Embrace marki Kinnarps oraz Frame i Clip marki Materia, należącej do grupy Kinnarps, zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2015.

Red Dot Award jest międzynarodową nagrodą przyznawaną w trzech kategoriach – wzornictwa produktów, wzornictwa środków komunikacji oraz wzornictwa projektów- przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, która postrzegana jest  jako uhonorowanie wyjątkowego wzornictwa i najwyższej jakości projektu.

"Oczywiście, że byłem bardzo dumny i szczęśliwy, kiedy usłyszałem, że Embrace wygrał. Embrace to świetny design i równowaga funkcji, która pozwala zarówno na aktywną pracę przy biurku jak i uzupełnianie energii w relaksującej pozycji." - mówi projektant Stefan Brodbeck.

Embrace charakteryzują łagodne krzywe i gładkia geometria. Jego konstrukcja wyraża prostotę i trwałość. Embrace i Stefan Brodbeck otrzymali już do tej pory wiele międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa. W tym roku, zostali również zdobywcami iF Design Awards 2015.

Marka Materia, która jest częścią Grupy Kinnarps, została doceniona za innowacyjne meble Frame i Clip. Frame, jest projektem, który przypomina ramkę do zdjęć. Został zaprojektowany przez Olę Giertza. Clip jest meblem wielofunkcyjnym, który sprawdza się jako siedzisko łączące zadania siedzisk i biurek, a został zaprojektowany przez Fredrika Mattsona.

Nagrody Red Dot Award zostaną wręczone podczas uroczystej gali w dniu 29 czerwca w Essen w Niemczech.  Po zakończeniu uroczystości wszystkie zwycięskie produkty będzie można obejrzeć w Muzeum Red Dot Design – również w Essen. Muzeum to jest chętnie odwiedzane przez entuzjastów designu z całego świata, którzy przybywają tu w poszukiwaniu inspiracji oraz najnowszych branżowych trendów.

Kinnarps Red Dot Award 2015