Nowe produkty Kinnarps na jesień

2013-10-31

Kinnarps rozszerza swoją ofertę, wzbogacając ją o nowe produkty zaprojektowane, by uczynić nowoczesne środowisko pracy jeszcze bardziej funkcjonalnym i komfortowym, a samą pracę nie tylko prostszą, lecz także maksymalnie przyjemną.

Odsłona tegorocznej jesiennej kolekcji to jedno z największych wydarzeń w historii firmy. Firmowa oferta została powiększona o trzynaście nowych – bądź odświeżonych – serii produktów, co według Elisabeth Slunge, Brand Range Design Director, stanowi dopiero początek rynkowej ofensywy Kinnarps. Dodaje ona, że strategia firmy zaplanowana na nadchodzące lata zakłada stopniowe rozszerzanie oferty produktowej tak, by na bieżąco reagować na rosnący popyt i wymogi rynkowe.

„Każdy nowy projekt powstaje w oparciu o trzy kluczowe wartości – komfort, zrównoważony rozwój i dochodowość. Chcemy pomóc naszym klientom osiągnąć maksymalną efektywność środowisk pracy, z których korzystają, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najwyższego poziomu komfortu ich pracownikom. Oczywiście bierzemy też pod uwagę wszelkie istotne wymogi w zakresie zrównoważonej gospodarki zasobami, świadomi tego, że znaczenie ma zarówno cena, jak i jakość. Spełnienie wszystkich tych założeń stanowi spore wyzwanie, jednak wierzymy, że nasza tegoroczna jesienna oferta znajdzie uznanie w oczach naszych klientów,” komentuje Elisabeth Slunge.

Portfolio Kinnarps składa się nie tylko z produktów marki własnej, czyli Kinnarps, lecz także z produktów marek takich jak Drabert, czy Martin Stoll. Poniżej przedstawiamy krótki opis nowości w naszej ofercie:

Esencia nowy fotel marki Drabert
Projektant fotela, Daniel Figueroa, stworzył rozwiązanie niezwykle funkcjonalne – Esencia to fotel, który korzysta z prostego w obsłudze dźwigniowego systemu regulacji ustawień, oferując szereg możliwości konfiguracji, odpowiednio do indywidualnych preferencji użytkownika. Co więcej, funkcjonalność idzie tu w parze ze świetną estetyką, a sam projektant określa fotel mianem „mebla z duszą i o nietuzinkowej osobowości”. Esencia wyposażona jest w system Synchrone, a oparcie – dostępne w sześciu opcjach kolorystycznych – wykonane jest z trwałej siatki 3D. Siedzisko można z kolei pokryć każdym z materiałów dostępnych w ofercie Kinnarps, a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Trixagon
nowa seria stołów, szaf i siedzisk marki Kinnarps
Trixagon to nowa seria, w skład której wchodzą stoły, szafy i siedziska. Motyw przewodni tej serii inspirowany jest dość nietypowym, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym kształtem sześciokąta, który odnajdziemy zresztą w różnej postaci w naturze – na skorupie żółwia, wśród płatków śniegu, czy choćby w ulu, jako plaster miodu. Co więcej, kształt ten jest o tyle wyjątkowy, że umożliwia łączenie poszczególnych elementów z serii Trixagon w niekonwencjonalne większe i mniejsze aranżacje, dopasowane do potrzeb danej chwili czy sytuacji.

Multicom – nowa seria stołów w ofercie Kinnarps
Multicom to nowa seria stołów, która sprawdzi się zarówno na potrzeby konferencji, jak i szkoleń, lecz także spotkań bardziej ogólnych. Seria Multicom to także bogaty wybór modeli: od stołów samodzielnych przez konferencyjne aż po indywidualne stanowiska pracy i stoliki do kawy. Modułowa konstrukcja stołów umożliwia ustawianie ich w różnych konfiguracjach: zarówno na planie okręgu, jak i w bardziej tradycyjnym układzie podłużnym. Seria ta jest również kompatybilna z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – stoły Multicom wyposażone są w stylowe rozwiązania multimedialne, gniazda sieciowe i elektryczne.

Senorbiurka gabinetowe, stoły konferencyjne i szafki marki MartinStoll
Senor to prestiżowa seria mebli o dość minimalistycznym charakterze, gdzie na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się przejrzystość i prostota formy. Została ona zaprojektowana przez uznanego niemieckiego projektanta, Volkera W. Eysinga, zdobywcę m.in. prestiżowej nagrody Red Dot Design. Eysing znany jest z tego, że tworzy swoje projektu w oparciu o jeden kluczowy motyw przewodni. Tym razem projektant zdecydował się rozwinąć motyw krzywizny, która stanowi cechę dominującą serii Senor i nadaje wyrazistości szczegółom dopracowanym tu do perfekcji.

Hotspot – fotel marki Drabert
Hotspot, dostępny wcześniej wyłącznie na rynku niemieckim, trafia obecnie także na pozostałe rynki Kinnarps. Nazwa tego fotela pochodzi od nazwy punktów wolnego dostępu do Internetu, tzw. hotspotów, oferowanych w różnych miejscach w obrębie przestrzeni publicznej. Charakter fotela doskonale odzwierciedla ideę hotspotów, tworzonych z myślą o dostępie do rozrywki, do przyjemności, do informacji – słowem, do inspirujących form relaksu. Za projekt fotela odpowiada niemiecka pracownia code2design. Prosty design i komfort idą tu w parze z wyjątkową funkcjonalnością, którą gwarantuje choćby ruchome podparcie ramion, czy też szeroki zakrzywiony podłokietnik (dostępny z lewej lub prawej strony fotela) – rozwiązanie wręcz idealne do krótkiej pracy przy komputerze.

Polar – seria sof i foteli marki MartinStoll
Sofy i fotele z serii Polar staną się z pewnością atrakcyjną ozdobą każdego biura. Miękkie kształty i opływowa forma nadają elementom tej serii wyrazistego charakteru. Co więcej, dzięki szerokiej gamie tapicerek dostępnych dla tej serii, każde wnętrze można ustylizować wedle własnego gustu: na podobieństwo typowego amerykańskiego baru z lat 50tych, na wzór kolorowych wnętrz z lat 70tych, czy zgodnie z kanonem nowoczesnego minimalizmu. Serię zaprojektował Wolfgang C. Metzger, wybitny niemiecki projektant o światowej sławie. Seria Polar była do niedawna dostępna wyłącznie na rynku niemieckim, jednak obecnie Kinnarps zdecydował się włączyć ją do firmowej oferty globalnej.

Seria[P] – update serii biurek marki Kinnarps
Seria[P] obecna jest w ofercie Kinnarps od 2011 roku. Popularność zyskała nie tylko dzięki atrakcyjnej cenie, lecz także – i prawdopodobnie przede wszystkim – dzięki niezwykłej funkcjonalności i ponadczasowości formy. Delikatnie ścięty profil krawędzi blatu sprawia, że biurko zachowuje swój klasyczny charakter i pozostaje wyjątkowo atrakcyjnym elementem wyposażenia biura. Nowością w ofercie jest blat przesuwany w poziomie, co z pewnością sprawdzi się w miejscach, gdzie ułożenie kabli stanowi nie lada wyzwanie.

Wśród nowości w jesiennej ofercie znajdują się również:

Filio – seria krzeseł gościnnych i konferencyjnych marki Drabert
Mento – seria foteli obrotowych marki Drabert
Salida – seria foteli obrotowych marki Drabert
Series[e]  – odświeżona seria popularnych szafek marki Kinnarps
Series[f] city – odświeżona seria biurek, stołów konferencyjnych i stanowisk typu bench marki Kinnarps

Collection E – seria krzeseł gościnnych marki Martin Stoll

 

Szczegółowe informacje na temat nowych produktów z jesiennej oferty Kinnarps można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.kinnarps.pl w zakładce PRODUKTY
Dostępne są tam również zdjęcia produktów w wysokiej rozdzielczości.

 

O Kinnarps
Kinnarps oferuje zintegrowane rozwiązania wyposażenia dla biur i miejsc pracy, tworząc swoją ofertę w oparciu o zasady ergonomii i designu oraz o tradycyjny warsztat meblarski. Firma, założona w 1942 roku przez Jarla i Evy Anderssonów, ma swoją siedzibę w miejscowości Kinnarp w zachodniej Szwecji. Kinnarps od zawsze koncentrował się na efektownym, innowacyjnym wzornictwie i trwałości produktów – od początku działalności firma bardzo często tworzyła produkty na zamówienie architektów. Z biegiem czasu firma zwiększyła zarówno liczbę oferowanych rozwiązań i produktów, jak i swój rozmiar, stając się przedsiębiorstwem o międzynarodowym zasięgu. Nadrzędną wartością Kinnarps jest pełna kontrola nad całym łańcuchem stosowanych procesów – od pozyskiwania surowców, poprzez produkcję, aż po dostawę i montaż. Tak samo istotny jest znikomy wpływ działania firmy na środowisko naturalne. Oferta Kinnarps skierowana jest głównie do przestrzeni publicznych, takich jak biura, szpitale, placówki edukacyjne czy medyczne. Nasze rozwiązania cechują się nie tylko wyjątkową jakością wykonania, lecz także przystępną ceną. Pracujemy w bliskiej współpracy ze światowej sławy projektantami, czego efektem jest szereg nagród i wyróżnień w kategorii designu. Na portfel marek wchodzących w skład grupy Kinnarps składają się Kinnarps, Drabert oraz MARTINSTOLL. Co więcej, Kinnarps oferuje szereg dodatkowych akcesoriów i rozwiązań doskonale uzupełniających firmową ofertę, a to dzięki współpracy z dużą liczbą partnerów, a także dzięki szerokiej gamie produktów spod znaku spółek zależnych – Materia, Skandiform i NC Nordic Care. Kinnarps to jeden z największych dostawców rozwiązań biurowych w Europie. Firma prowadzi sprzedaż w około 40 krajach i zatrudnia niemal 2700 pracowników. Obroty za rok finansowy 2011/2012 wyniosły 4,3 miliarda SEK. Ponadto, grupa Kinnarps zaangażowana jest w zaawansowane projekty badawcze i naukowe na rzecz ochrony środowiska, a firmowe produkty tworzone są według obowiązujących standardów ekologicznych i posiadają odpowiednie oznakowanie ecolabel. Firma posiada także certyfikat zgodności z normą ISO 9001 oraz ISO 14001. Więcej informacji można znaleźć na www.kinnarps.pl.