SZWEDZKA KORONA W KINNARPS

2013-08-22

W tym roku szwedzki monarcha, król Karol XVI Gustaw obchodzi 40-lecie panowania. Aby uczcić rubinowy jubileusz zasiadania na tronie udał się wraz ze swoją małżonką, królową Sylwią w podróż po Szwecji. Co ciekawe, w planie podróży królewskiej pary uwzględniona była także wizyta w Kinnarps...

Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia zamierza odwiedzić wszystkie 21 regionów administracyjnych, zaś miasteczko Kinnarp zostało wybrane jako jedna z kilku miejscowości z regionu Västra Götaland, które miały dostąpić zaszczytu podjęcia królewskich gości.

„To pierwsza taka wizyta w historii. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji gościć u nas królewskiej pary”, zauważa Per-Arne Andersson, Prezes Kinnarps. „Oczywiście bardzo cieszymy się na to spotkanie, a jednocześnie jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że to właśnie nasza firma została wybrana jako godna królewskich odwiedzin. Dzięki temu będziemy mogli podzielić się z królem naszymi osiągnięciami. Nie ukrywam też, że liczymy na to, że królewska para wypromuje naszą filozofię poprawy warunków pracy w biurze poza granicami naszego kraju.”

Królewska para przybyła na miejsce w towarzystwie gubernatora regionu wraz z małżonką. Zostali oni powitani przez właścicieli Kinnarps – Henry’ego Jarlssona, Assara Jarlssona i Sibyllę Jacobsson. Wizyta rozpoczęła się krótkim opisem działalności firmy, prezentacją koncepcji Next Office – Activity Based Working oraz omówieniem stosowanych procesów efektywnej produkcji.
 

„Jako że prowadzimy dość szeroki wachlarz działań, ciężko było wybrać to, co mogłoby okazać się najbardziej interesujące dla naszych gości. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaprezentować główny obszar naszej działalności – to, od czego wszystko się zaczęło. Zaprosiliśmy też naszych gości do naszego zakładu produkcyjnego oraz przedstawiliśmy im w skrócie koncepcję Next Office – Activity Based Working”, mówi Per-Arne Andersson.

Koncepcja Next Office – Activity Based Working to idea środowiska pracy dostosowanego do aktualnie wykonywanych działań. Kluczowym pojęciem jest tutaj ergonomia – pracownicy biura zrealizowanego w oparciu o tę koncepcję zyskują o wiele większą swobodę wyboru sposobu pracy w porównaniu do środowisk tradycyjnych. Goście zostali zaproszeni do specjalnego showroomu, gdzie można było zobaczyć, jak proponowane rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Następnie goście zwiedzili zakład produkcyjny poznając techniki produkcji foteli biurowych, po czym ruszyli w dalszą podróż po kraju.

Mamy nadzieję, że zrobiliśmy pozytywne wrażenie na naszych gościach. Oczywiście jeśli królewska para wyrazi chęć, by dowiedzieć się więcej o naszej pracy i o biurach przyszłości, będzie nam miło gościć naszych monarchów ponownie,” podsumowuje Per-Arne Andersson.